Ön is azok közé tartozik, akik százszázalékos biztonságra törekednek, és csak akkor hiszi el, hogy érdemes az állományra költeni, amikor már sorol? Ez az a pillanat, amikor biztosra veheti, hogy herbicidre is szüksége lesz. A gyomok ugyanis nem várnak tovább!
Nem szabad késlekedni
A gyomos repce kifagyásának esélye halmozottan nő. A gyengén télbe menő állomány aztán tavasszal is nehezebben indul, később pedig az időjárás viszontagságait is rosszabbul tűri. A repcével együtt növő gyomok akadályozzák a rovarölő permetezéseket, és végül a betakarítást is megnehezítik. Így még akkor sem hagyható el a deszikkálás 6-10 ezer forintos költsége, ha egyébként egyenletesen, szépen ért volna az állomány. A vártnál rosszabb eredményen ezek után ne csodálkozzunk.
Rugalmasan
Minél kisebb a gyom, annál érzékenyebb a herbicidekre, ezért igyekezzünk mihamarabb permetezni, ha a sorközökben is bújik valami. A védekezés időpontjának megválasztásakor a gyomok fejlettsége legyen az irányadó. Ugyanakkor nem szabad, hogy a repce átlépje a négyleveles fejlettséget, ugyanis ekkor már takarhatja a megcélzott gyomot. Válasszunk olyan készítményt, amelyik a repce kelése előttől eddig az időszakig rugalmasan bevethető.
Ha biztosra akarunk menni, olyan herbicidet választunk, amelyik egyszerre nyújtja a pre- és posztkezelés előnyeit.
A Springbok két hatóanyaga (dimetenamid-P és metazaklór) minden fontos magról kelő egy- és kétszikű repcegyom ellen működik. Pre- és korai posztemergensen is használható szelektív gyomirtó szer. Egyszerre nyújtja a kelés előtti kezelések tartamhatását és azt a bizonyosságot, hogy érdemes és szükséges bevetni a kisorolt repceállományban. Hatása a kelőfélben lévő gyomokra megsemmisítő.