Ma 2012. május 18. péntek, Erik névnapja van

Eltérően viseli meg a növényi kultúrákat a lehűlés


2012.jan.31.

Eltérően viseli meg a növényi kultúrákat a lehűlés

A napokban várható jelentős lehűlés eltérő mértékben viseli meg a növényi kultúrákat: a repcének árthat a nagy hideg, míg a gyümölcsfák és a búza még elviseli.


Mártonffy Béla, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeb) elnöke az MTI-nek elmondta: a gyümölcsösökben valószínűleg nem okoz majd kárt a zord idő. A gyümölcsfák most még mélynyugalmi állapotban vannak, az erős fagy nem károsítja őket.


Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke viszont arról beszélt, ha a hőmérséklet -12 fok alá süllyed, és nem lesz hótakaró a földeken, úgy a repce jelentős fagykárt szenvedhet. Ez a termelőket igen érzékenyen érintené, mivel az aszályos időjárás miatt ez a haszonnövény amúgy is jelentősen károsodott.


A szakember szerint a búzavetések még hótakaró nélkül is kibírják várhatóan a néhány napos erőteljes lehűlést. Bár a gabonavetések számára is kedvezőbb volna, ha hóval takartan érné a földeket a nagy hideg.

(MTI)

Letölthető állományok Támogatások Marketing anyagok Videók Képgaléria Hasznos tanácsok AKG bővebb információ
Hasznos programok Kereshető szerjegyzék Szaktanács Hasznos linkek Talajtani térképek